????

Jeżeli zauważyłeś naruszenie regulaminu, możesz to tutaj zgłosić

????

Postprzez sigma » 15 gru 2011, 19:14

Witam ! Miałem pewną przygodę z graczem paulus0171 tj. zaproponowałem graczowi cenę za gołąbka z pokazowego 1 monetę i 2000e (gołabek młodziak nie lotowany). Równocześnie napisałem do niego czy mu ta cena pasuje czy nie. Gracz ten jednak nie odpisał, ale zauważyłem że gołąbek znikł z pokazowego wiec pomyślałem że odrzucił propozycje (niestety nie sprawdziłem tego). No i dzisiaj nagle dostaje powiadomienie że gracz paulus0171 sprzedał mi tego gołabka. Wszystko było by ok gdyby nie okazało się że gołabek został przelotowany. Proszę o rozpatrzenie tej sprawy z poważaniem sigma.
sigma
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 lis 2011, 10:35

Re: ????

Postprzez ibelieveicanfly » 15 gru 2011, 19:25

Witam, a więc cóż, mamy doczynienia z kolejnym użyszkodnikiem.

Nad regulaminem (czyt. Zasadami Gry) stoi polskie prawo oraz netykieta.
Treści, które naruszają rażąco zasady współżycia społecznego (sankcje określają różne ustawy, w tym kodeks karny, kodeks cywilny i kodeks pracy), są karalne. Pod owe kodeksy prawne podchodzą oszustwa i umowy słowne oraz pisemne, które wynikają z zapisów w treściach elektronicznych.

Do czego zmierzam - z historii wiadomości, które zostały wymienione pomiędzy obiema stronami (kupującym oraz sprzedającym) mowa była o transakcji dotyczącej ptaka nielotowanego, który jak wiadomo, ma większą wartość, niż ten sam ptak, który był już lotowany. W związku z czym doszło do oszustwa, za które zostanie nałożona kara w trybie natychmiastowym.

Dodatkowo, co wynika ze zgłoszonej wiadomości w supporcie, przez użytkownika "paulus0171", gracz sigma użył niecenzuralnego słownictwa. W związku z zaistniałą sytuacją stwierdzam, iż dla gracza sigma nie ma żadnej kary, a jedynie upomnienie, by szczędził sobie ciętego języka. Jednakże zaistniała sytuacja usprawiedliwia jego zachowanie.

Wracając jeszcze do użytkownika "paulus0171" (ale i do wszystkich innych graczy) - nieznajomość prawa nie stanowi o tym, iż można go nie przestrzegać. Analogiczna sytuacja w życiu, zgodnie z kodeksem karnym, jest typowym oszustwem i grozi za nią mandat karny, a także wyrok więzienia. Przykładowo Pan X zamówił od Pana Y kosiarkę, nową. Ten przysłał mu jednak używaną. Zgodnie z treścią w umowie, sprzedawca okazał się oszustem. Więc ja, administrator tego serwisu, miałbym dopuścić do tego, by pobłażliwie traktować takie zachowania? Jak już większość osób, które zamówiły ze mną słowo, wie że oszustom mówię stanowcze NIE.

Dodatkowo, w ramach zadośćuczynienia gracz sigma dostanie zwrot kosztów transakcji, a także zostanie w jego gołębniku ów zakupiony gołąbek.

@ibelieveicanfly: W trakcie postępowania wyjaśniającego dodatkowo stwierdzono u użytkownika paulus0171 posiadanie 57 innych kont z którymi transakcje zostały prowadzone, a owe konta należały do jednej i tej samej osoby. Tak więc w obecnej sytuacji, gracz zostaje obciążony dodatkowymi zarzutami i nie ma możliwości jakiejkolwiek na zniesienie blokady konta.
ibelieveicanfly - Stróż Prawa GO
ibelieveicanfly
Administrator
 
Posty: 457
Dołączył(a): 26 wrz 2011, 17:57

Re: ????

Postprzez Tyrionus » 15 gru 2011, 22:22

ibelieveicanfly napisał(a):
@ibelieveicanfly: W trakcie postępowania wyjaśniającego dodatkowo stwierdzono u użytkownika paulus0171 posiadanie 57 innych kont z którymi transakcje zostały prowadzone, a owe konta należały do jednej i tej samej osoby. Tak więc w obecnej sytuacji, gracz zostaje obciążony dodatkowymi zarzutami i nie ma możliwości jakiejkolwiek na zniesienie blokady konta.



wynika z tego ze zaniedbales swoje obowiazki jako admin... wczesniej taka sytuacja ze ktos handluje z 57 kontami tej samej osoby nie uszlyby twojej uwadze... a tymczasem pewnie jest wiele innych takich ktorych nie zauwazyles i siedza teraz i udaja niewinnych... ;/ chyba czas znow sie zabrac do roboty w wykrywaniu oszustow i eliminowaniu zjawisk patologicznych...
Niech wygra najlepszy :)
Tyrionus
 
Posty: 413
Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:07

Re: ????

Postprzez paulus0171 » 16 gru 2011, 18:09

Witam Przecież to wina sigmy, że nie anulował oferty. Ja tylko ją zaakceptowałem. Więc myślę, że admini mnie zrozumieją. A co do ofert kupna, to admini powinni zrobić tak, że gdy gołąb zostanie przeniesiony z pokazowego, to oferta automatycznie powinna być anulowana i nie było by żadnych nieprzyjemności.
paulus0171
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2011, 17:46

Re: ????

Postprzez sigma » 16 gru 2011, 18:58

Paulus gdybyś chciał zagrać fair odpisał byś na moje wiadomości, ale niestety tego nie zrobiłeś!!!
sigma
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 lis 2011, 10:35

Re: ????

Postprzez paulus0171 » 16 gru 2011, 19:07

Witam Sigma A co mialem ci odpisac jak mi napisales ( przyjdzie koza do woza) mialem z toba sie dalej klucic dlatego nic nie pisalem i bana dostalem nieslusznie i dobrze o tym wiesz!
paulus0171
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2011, 17:46

Re: ????

Postprzez paulus0171 » 16 gru 2011, 19:27

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze obarczyli mnie cala wina w 1 miesiac wsadzilem w ta gre 700zl i wszystko poszlo na marne przez to male nieporozumienie bo ci nie odpisalem bo szlem do pracy ,a twoja oferta byla dalej aktualna czemu jej nie zignorowales.Prosze o ponowne rozpatrzenie sprawy z gory dziekuje z powarzaniem Paulus.
paulus0171
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2011, 17:46

Re: ????

Postprzez Marcin0292 » 16 gru 2011, 19:53

paulus , Administracja i tak wykryła ze oszukiwałeś, miałeś dodatkowe konta z których przerzucałeś gołębie,kasę. Dostałeś bana i nic tego nie zmieni. Jeszcze bezpodstawnie oskarżasz użytkownika Sigma o oszustko, jak wynika z Twojego podpisu. Kto tu kogo oszukał.
;]
Marcin0292
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 paź 2011, 16:07

Re: ????

Postprzez Marko 0244 » 17 gru 2011, 13:40

Ludzie czy nie widzicie że kolega paulus171 miał 57 kont, a wy go bronicie
Marko 0244
 
Posty: 10
Dołączył(a): 06 gru 2011, 17:18

Re: ????

Postprzez ibelieveicanfly » 17 gru 2011, 15:24

Czas bym i ja ponownie zabrał głos w tej kwesti.

Paulus - gdyby nie te konta moglibyśmy rozmawiać, że to jednorazowy przypadek. Ale te wielkie multikonto działa całkowicie na Twą niekorzyść. W dodatku sprzedawałeś gołąbka, który pochodził z lewizny.

Nie interesuje mnie to, kto ile wpłacił na tę grę. Wszyscy są traktowani na równi. Gdybym zaczął traktować lżej tych co płacą, to mógłbym zostać posądzony o pewnego rodzaju korupcję, a co jak co, to ja jestem tutaj stróżem prawa, więc jaki przykład dałbym takową swoją postawą?

Zrzucanie winy na administratorów - ok, po części macie rację. Ale ludzie, nie sądziliśmy, że takie nieszczęsne motywy będą się działy. Nie przewidzieliśmy tego. W tej kwestii zostanie wgrane pewne ograniczenie, które będzie automatycznie odrzucało ofertę. Jednakże teraz musimy przeanalizować listę wszelkich aspektów, w których do tego typu zachowań dojść może. Jednakże Paulus zrzuca winę na wszystkich, a sam udaje wielkie niewiniątko. Wszyscy źli, tylko On dobry, bo 700zł wydał. Dla mnie to żaden argument.

Teraz wiadomo - znajomi będą bronić, wrogowie będą kłody pod nogi podkładać. Decyzja ws. Paulus, bynajmniej na tę chwilę, jest taka, że konto zostaje zablokowane.
ibelieveicanfly - Stróż Prawa GO
ibelieveicanfly
Administrator
 
Posty: 457
Dołączył(a): 26 wrz 2011, 17:57

Następna strona

Powrót do Skargi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron