Mapa

Porozmawiaj o żywych ptakach, swojej hodowli i wymień się doświadczeniami

Mapa

Postprzez Fidos » 18 mar 2013, 18:19

Szukam mapy która oblicza drogę po prostej czyli tak jak się liczy drogę gołębia. Ja zawszę liczę w google maps linijką (np 2cm to 20km) a wy jak liczycie ?
Fidos
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 lis 2011, 20:27

Re: Mapa

Postprzez zzkk33 » 19 mar 2013, 10:52

Ja wpisuje w internecie kalkulator odległości i tam oblicz się
zzkk33
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sty 2013, 10:30

Re: Mapa

Postprzez pasza23 » 19 mar 2013, 15:08

www.dojazd.org Liczy odległość w linii prostej ;)
pasza23
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 sty 2013, 22:02

Re: Mapa

Postprzez Fidos » 21 mar 2013, 19:17

Dziękuję :D
Fidos
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 lis 2011, 20:27

Re: Mapa

Postprzez lady65 » 27 kwi 2013, 8:34

Fidos napisał(a):Szukam mapy która oblicza drogę po prostej czyli tak jak się liczy drogę gołębia. Ja zawszę liczę w google maps linijką (np 2cm to 20km) a wy jak liczycie ?

Drogę gołębia nie liczy się po prostej.
Dlatego podane sposoby są błędne.
Odległość lotu gołębią pomiędzy pkt. A i B uwzględnia jeszcze krzywiznę ziemi pomiędzy tymi punktami.
Dokładną odległość może ci podać rachmistrz w oddziele jeżeli podasz mu współrzędne pkt. A i B gdyż programy stosowane w obliczeniach list konkursowych uwzględniają tą krzywiznę.
Nie wdaję się w polemikę z idiotą, bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
lady65
 
Posty: 496
Dołączył(a): 22 wrz 2012, 22:12

Re: Mapa

Postprzez Świrkowy » 11 maja 2013, 20:40

lady65 napisał(a):
Fidos napisał(a):Szukam mapy która oblicza drogę po prostej czyli tak jak się liczy drogę gołębia. Ja zawszę liczę w google maps linijką (np 2cm to 20km) a wy jak liczycie ?

Drogę gołębia nie liczy się po prostej.
Dlatego podane sposoby są błędne.
Odległość lotu gołębią pomiędzy pkt. A i B uwzględnia jeszcze krzywiznę ziemi pomiędzy tymi punktami.
Dokładną odległość może ci podać rachmistrz w oddziele jeżeli podasz mu współrzędne pkt. A i B gdyż programy stosowane w obliczeniach list konkursowych uwzględniają tą krzywiznę.

Ale też idzie inaczej , są dwa sposoby .
Mieć długom miarę i liczyć co kawałek i dodawać jeżeli to jest zaledwie parę metrów , bo tak to się nie opłaca ;)
Je i też inne rozwiązanie wejść na mapę gogle i obliczyć a potem dodajesz krzywiznę np:
W górach 10 km no to dodajemy 3 km = 13 km wraz z górami
Świrkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): 27 lis 2011, 14:36

Re: Mapa

Postprzez lady65 » 09 lip 2013, 12:49

Świrkowy(a)
Ale też idzie inaczej , są dwa sposoby .
Mieć długom miarę i liczyć co kawałek i dodawać jeżeli to jest zaledwie parę metrów , bo tak to się nie opłaca ;)
Je i też inne rozwiązanie wejść na mapę gogle i obliczyć a potem dodajesz krzywiznę np:
W górach 10 km no to dodajemy 3 km = 13 km wraz z górami


srali babuli u dupty plapta

życzę powodzenia w mierzeniu krzywizny ziemi :D
Nie wdaję się w polemikę z idiotą, bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
lady65
 
Posty: 496
Dołączył(a): 22 wrz 2012, 22:12

Re: Mapa

Postprzez ThriLL » 17 wrz 2013, 17:43

ThriLL
 
Posty: 44
Dołączył(a): 26 cze 2012, 13:53


Re: Mapa

Postprzez vivero » 02 paź 2023, 19:13

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vivero
 
Posty: 324849
Dołączył(a): 30 maja 2023, 4:24

Następna strona

Powrót do Żywe ptaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jerryroy i 7 gości