Lecytyna

Porozmawiaj o żywych ptakach, swojej hodowli i wymień się doświadczeniami

Re: Lecytyna

Postprzez Pogromca » 10 lip 2013, 12:45

Witajcie,
TM i Łukasz, wszystkich uznajecie za głupków i debili, a to po prostu jest rzeczywistość....
Jest to możliwe, aby sparować samiczki, wiecie w jaki sposób>?, czy nie....
Wiadomo, że nie wiecie.....
A więc już wam tłumaczę, gdy samiczki są w szczytowej formię parują się razem i znoszą jajka, co prawda te jajka nie są zapłodnione, ale są zniesione....
Nie znacie na to odpowiedzi, bo nigdy nie umieliście tak doskonale przygotować ptaków, aby się parowały....
POZDRO
Pogromca
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 gru 2012, 19:50

Re: Lecytyna

Postprzez Łukasz » 10 lip 2013, 12:57

u mnie jeszcze nigdy takiego czegoś nie było żeby samica z samicą sie parowała raz miałem przypadek samiec z samcem się sparował a zapomniałem dopisać gdzie kogoś nazwałem debilem ? kolego pogromca :?:
Łukasz
 
Posty: 251
Dołączył(a): 30 gru 2011, 19:31

Re: Lecytyna

Postprzez Łukasz » 10 lip 2013, 13:03

Świrkowy napisał(a):
Łukasz napisał(a)::lol: nawet nie wiedziałem

I co tu tak do śmiechu każdy może hodować gołębie , a ja się znam na gołębiach dosyć dobrze , jest wiele rzeczy o których nie masz nawet pojęcia.


Ciekawe skąd mogłem wiedzieć że jesteś Dziewczyną ? nie siedzą tak jak inni po pare godzin dziennie i czytam całe forum mam inne rzeczy do roboty :) a jak cie uraziłem to przepraszam :oops:
Łukasz
 
Posty: 251
Dołączył(a): 30 gru 2011, 19:31

Re: Lecytyna

Postprzez Moderator » 10 lip 2013, 13:29

Łukasz napisał(a):weź skończ pierdzielić głupoty dwie samice sparuj nie wiem czy jesteś tak głupi czy tylko udajesz ?

Łukasz najwidoczniej twoja wiedza jest zbyt mała o ile jakąś masz, samo karmienie i wypuszczanie ptaków to nie wszystko

T.M - 0449 odzywasz się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia

Pogromca dokładnie jak toś się nie zna na ptakach i potrafi tylko dużo pisać, to nie zna odpowiedzi
[*]Co cię nie zabije to cię wzmocni
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1230
Dołączył(a): 28 lip 2012, 21:03

Re: Lecytyna

Postprzez Łukasz » 10 lip 2013, 13:56

jak bym się nie znał to bym sie nie wypowiadał a ty skąd wiesz że się nie znam znasz mnie na tyle ? i nie gadaj że nie mam żadnej wiedzy bo krów z tobą nie pasłem tak wiec żegnam
Łukasz
 
Posty: 251
Dołączył(a): 30 gru 2011, 19:31

Re: Lecytyna

Postprzez T.M - 0449 - » 10 lip 2013, 14:05

Jóreczku a ty masz pojecie ? dobrze ze ci kol.pogromca napisał ze tak jest bo sam nie wiedziałeś.Jak byś wiedział to byś im odrazu wytłumaczył taka jest prawda .
T.M - 0449 -
 
Posty: 331
Dołączył(a): 06 gru 2012, 15:29

Re: Lecytyna

Postprzez Świrkowy » 10 lip 2013, 14:13

Łukasz napisał(a)::lol: powiedz mi jedno jak bym się nie znał na gołębiach to po jakiego grzyba bym lotował ? po co bym wydawał kupę kasy żeby utrzymać je w zdrowiu ? a i jeszcze jedno zdradź mi swój sekret jak mam zrobić żeby moje ptaki znosiły na raz 4 jaka ? bo nie wiem jak to zrobić :?:

Jeżeli o mnie chodzi to daje im zioła ja rdest ptasi .
A tu masz krótką listę ziół na choroby i inne rzeczy do gołębnika , :
bakteriobójcze - czosnek, cebula, liść czarnej jagody, ziele piołunu, mięty, szałwi, tymianku, kwiat rumianku, korzeń omanu.
oczyszczające krew - ziele bratka polnego, skrzypu, ogórecznika, liść borówki, maliny, brzozy, korzeń łopianu, szyszki chmielu.
moczopędne (praca nerek) - ziele skrzypu, poziomki, piołunu, nawłoci, rdestu ptasiego, miodunki, pokrzywy, przetacznika, liść brzozy i kminku.
podrażnienia przewodu pokarmowego i oddechowego - liść babki, podbiału, kwiat lipy, korzeń dziewanny, nasienie gorczycy, kozieradki, siemię lnu.
pobudzające czynności żołądka – ziele krwawnika, dziurawca, drapacza, szanty, mięty, bazylii, majeranku, cząbru, nawłoci, przetacznika, korzeń lawendy.
robaki – czosnek, nasiona dyni, ziele piołunu, macierzanki, tymianku, owoc czarnej jagody.
przeciwzapalne – kwiat rumianku, rumianku rzymskiego, nagietka, bławatka, ziele świetlika.
zapalenie jelit – korzeń lukrecji, kwiat rumianku, ziele dziurawca i krwawnika.
przeczyszczenie – kora kruszyny, kłącze rzewienia, owoc bzu czarnego, ziele tysięcznika, siemię lnu.
biegunka - kora dębowa, wierzbowa, kasztanowca, kłącze pięciornika, ziele rzepiku, świetlika, dziurawca, rdestu ptasiego, srebrnika, miodunki, szałwi, cząbru, nawłoci, tymianku.
trawienie - ziele piołunu, macierzanki, tysięcznika, drapacza, dziurawca, hyzopu, nostrzyka, majeranku, szałwi, czosnek, cebula, kłącze tataraku, korzeń arcydzięgla, owoc kminku, kolendry, jałowca, kopru włoskiego.
wykrztuśne – cebula, kłącze tataraku, korzeń arcydzięgla, lukrecji, omanu, anyż, koper włoski, ziele bluszczyka, hyzopu, liść podbiału.
wzmacniające – ziele krwawnika, piołunu, świetlika, bluszczyka, dziurawca, macierzanki, tymianku, kwiat stokrotki, kminek, kolendra, owoc dzikiej róży, liść czarnej porzeczki, maliny, pokrzywy, barwinka, szyszki chmielu, siemię lnu.
przemiana materii – liść orzecha włoskiego,ziele poziomki, znamię kukurydzy, kłącze perzu.
Ta lista jest dla ciebie żebyś nie wydawał pieniędzy na lekarstwa .
Zawsze musi byś czysto w gołębniku , podawać im witaminy takie jak grity .
Najlepiej je karmić kupionym zbożem w workach i mieszać go z grochem .
Najlepiej wchodzić do gołębnika co dzień wieczorem .
Świrkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): 27 lis 2011, 14:36

Re: Lecytyna

Postprzez Świrkowy » 10 lip 2013, 14:19

Łukasz napisał(a):
Świrkowy napisał(a):
Łukasz napisał(a)::lol: nawet nie wiedziałem

I co tu tak do śmiechu każdy może hodować gołębie , a ja się znam na gołębiach dosyć dobrze , jest wiele rzeczy o których nie masz nawet pojęcia.


Ciekawe skąd mogłem wiedzieć że jesteś Dziewczyną ? nie siedzą tak jak inni po pare godzin dziennie i czytam całe forum mam inne rzeczy do roboty :) a jak cie uraziłem to przepraszam :oops:

Nic i tak się nie stało .
I tak kiedyś miałam gorzej , bo byłam w jednej sekcji i mówiłam że jestem dziewczynom a nie chłopakiem ale i tak mnie nazywali chłopie lub coś w tym stylu .
Świrkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): 27 lis 2011, 14:36

Re: Lecytyna

Postprzez Moderator » 10 lip 2013, 15:21

Łukasz sądzisz że ktoś kto się zna pisze takie głupoty

Łukasz napisał(a):weź skończ pierdzielić głupoty dwie samice sparuj nie wiem czy jesteś tak głupi czy tylko udajesz ?


Nie twierdzę że każdy musi się znać na wdowieństwie, przy wdowach to normalka że łączą się w pary,,, powód,, duży gołębnik , siodełka zbyt blisko siebie, dobra dieta pokarmowa , itp

Ale takie pary trafiają się w zwykłej hodowli i to nie jest żadne odkrycie dla kokoś kto hoduje gołębie, dwa samce czy dwie samice w parze a nawet samiec z dwoma samicami to wiedza praktyczna, więc nie wciskaj tutaj kitu że ty taką posiadasz.

Napiszę ci że dwie samice które złączyły się w parę, zniosły 4 jaja i wykluły 2 młode, to ciekawość i jak to możliwe, ano jest możliwe i to nie też żadne odkrycie dla kogoś kto ma pojęcie
[*]Co cię nie zabije to cię wzmocni
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1230
Dołączył(a): 28 lip 2012, 21:03

Re: Lecytyna

Postprzez Łukasz » 10 lip 2013, 15:24

co ty chłopie myśli że jesteś moderatorem i wszystko ci wolno :?:
Łukasz
 
Posty: 251
Dołączył(a): 30 gru 2011, 19:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywe ptaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości