WG - sezon 43

Re: WG - sezon 43

Postprzez seba2203 » 24 sty 2015, 7:48

Jak na s4 znajdziecie konto admina, to tam jest zapisy do WG, czy coś takiego i tam jest termin do kiedy można zapisywać: 31.01.2015 :D
seba2203
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 kwi 2013, 18:43

Re: WG - sezon 43

Postprzez baba » 24 sty 2015, 12:37

wszyscy się zachwycają, a ja chciałbym łyżkę dziegciu wlać do tej beczki miodu.
I zastanawia mnie dla kogo jest WG i wychodzi że pod względem potencjału młodych w porywach dla 15 graczy, bo przeglądając pot gołebi młodych w związku w w top 100 ma gołebie 13 graczy, starych z których można mieć młode z pot 54 w top 100 ma w związku 12 graczy, a kasy w okolicach 6k ma 80 graczy.
I jak sądzicie kto nagrody zwinie. psim swędem może z 2 gołebie poniżej pot. 50 w wys. może 1000e. resztą podzieli się śmietanka serwera tak że w przyszłym sezonie żeby dobić do 20 w związku 1000 zeta będzie mało.
Wydaje mi się Panie Administratorze, że jest to strzał w kolano, ale nie chcę być prorokiem.
Wg. mnie za wysoki pot startowy jak na giełdzie najwyższy pot był 56 to żeby mieć 5 szt. młodych z pot 54 przy pseudo rachunku prawdopodobieństwa w dziedziczeniu należało by mieć ok 15 par pot = lub >54( na 80 młodych z 2 lęgów wychodzi ok. 8 młodych !00%dziedziczenia, natomiast 90% jakoś 15 - to odnośnie pseudo rachunku dziedziczenia} więc ilu stać na 5 młodych pot 54 nawet nie tych 13 bo dwóch ma po szt. gołebi z top 100)
Ponadto jak już ktoś da ptaki ok. pot 50 to raczej nie załapie się na te 10 nagród z lotu :D :D
Fajne by to było gdyby było to dla połowy serwera a nie dla wybrańców, a mianowicie cena może nie jest wygórowana każdy może i zdąży doładować jednakże po co jak ma ptaki słabe w granicach pot. < 52-50.
Ponadto nagrody niższe a więcej przynajmniej za serie z lotu to może i ten słabszy się na tą 30 się załapie i coś ugra, oraz za miejsca z lotu bo tak te 10 nagród zbierze 9 topowych i jeden wystrzał w porywach w wys. 500e :D
baba
 
Posty: 18
Dołączył(a): 06 sty 2015, 2:28

Re: WG - sezon 43

Postprzez Anna » 24 sty 2015, 13:15

baba idąc twoim tokiem rozumowania to należy promować tych co nic im się nie chce
każdy ma równe szanse rozwijania się na S4 tyle że jedni to robią a inni tylko lamentują
więc nie przesadzaj aby takich promować
Anna
 
Posty: 282
Dołączył(a): 16 wrz 2012, 14:33

Re: WG - sezon 43

Postprzez nieuchwytny » 24 sty 2015, 13:37

baba napisał(a):wszyscy się zachwycają, a ja chciałbym łyżkę dziegciu wlać do tej beczki miodu.
I zastanawia mnie dla kogo jest WG i wychodzi że pod względem potencjału młodych w porywach dla 15 graczy, bo przeglądając pot gołebi młodych w związku w w top 100 ma gołebie 13 graczy, starych z których można mieć młode z pot 54 w top 100 ma w związku 12 graczy, a kasy w okolicach 6k ma 80 graczy.
I jak sądzicie kto nagrody zwinie. psim swędem może z 2 gołebie poniżej pot. 50 w wys. może 1000e. resztą podzieli się śmietanka serwera tak że w przyszłym sezonie żeby dobić do 20 w związku 1000 zeta będzie mało.
Wydaje mi się Panie Administratorze, że jest to strzał w kolano, ale nie chcę być prorokiem.
Wg. mnie za wysoki pot startowy jak na giełdzie najwyższy pot był 56 to żeby mieć 5 szt. młodych z pot 54 przy pseudo rachunku prawdopodobieństwa w dziedziczeniu należało by mieć ok 15 par pot = lub >54( na 80 młodych z 2 lęgów wychodzi ok. 8 młodych !00%dziedziczenia, natomiast 90% jakoś 15 - to odnośnie pseudo rachunku dziedziczenia} więc ilu stać na 5 młodych pot 54 nawet nie tych 13 bo dwóch ma po szt. gołebi z top 100)
Ponadto jak już ktoś da ptaki ok. pot 50 to raczej nie załapie się na te 10 nagród z lotu :D :D
Fajne by to było gdyby było to dla połowy serwera a nie dla wybrańców, a mianowicie cena może nie jest wygórowana każdy może i zdąży doładować jednakże po co jak ma ptaki słabe w granicach pot. < 52-50.
Ponadto nagrody niższe a więcej przynajmniej za serie z lotu to może i ten słabszy się na tą 30 się załapie i coś ugra, oraz za miejsca z lotu bo tak te 10 nagród zbierze 9 topowych i jeden wystrzał w porywach w wys. 500e :D

Popieram wypowiedż kolegi bo jak wszyscy pamiętamy serwer 4 z założenia miał być serwerem dla mniej zamożnych i bez udziału monet ale coraz bardziej to się uwidacznia ,chcesz coś osiągnąć wkładaj złotówki.
nieuchwytny
 
Posty: 65
Dołączył(a): 09 mar 2014, 9:02

Re: WG - sezon 43

Postprzez Administrator » 24 sty 2015, 15:49

Kolego Baba - wprowadzasz tylko graczy w błąd.
Obecnie gołębi dorosłych z potencjałem 54 i wyższym jest blisko 500 sztuk i większości mogą się rozmnażać, więc ptaków z wysokim potencjałem będzie sporo. Widełki dziedziczenia? No jakoś obserwując czołowych hodowców nie widać by z maksymalnym potencjałem wychodziło ledwie 10% młodych. Jeżeli dla Ciebie gołąb z potencjałem 52 jest "kokiem" w stosunku do takiego z potencjałem 54 to gratuluje koncepcji i wiedzy na temat gry. Praktyka pokazała niejednokrotnie, że różnica 2 oczek przy potencjale +50 to żadna różnica, no chyba, ze ktoś chce się równać drużyną składającą się z 10 takich ptaków z graczem, który takich ptaków posiada 500, ale to już inna bajka. WG jest tak zorganizowane, że udział może wziąć każdy i każdy ma szanse, bo liczą się konkursy SEKCYJNE a nie oddziałowe, więc jeśli mało będzie ptaków z wysokim potem , to i te z niższym będą punktować, ale co ja tam wiem. :) Z drugiej strony jeśli ktoś jest początkującym, to nie ma prawa już na początku swojej przygody wygrywać z mistrzami, bo byłoby to pozbawione logiki.

A tak nawiasem mówiąc, to jest mi żal części z Was, bo takiej akcji z tak wysokimi nagrodami nie było nigdy w historii gry i pewnie kolejnej nie będzie, bo widzę , że nie warto. A Wy brzydko mówiąc sracie po gaciach i oddajecie walkowerem stertę eurasów, ale ok, macie do tego prawo, im mniej ptaków będzie zapisanych, tym większe szanse na sukces zgłoszonych uczestników. :)
Administrator
Administrator
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 03 paź 2011, 12:03

Re: WG - sezon 43

Postprzez Konrad22 » 24 sty 2015, 16:07

A czy wspólny golebnik bedzie organizowany również na innych serwerach????
Konrad22
 
Posty: 29
Dołączył(a): 05 sty 2013, 9:01

Re: WG - sezon 43

Postprzez sekretarz » 24 sty 2015, 16:13

wkoncu 1000e i 1 m czy 100e i 1m?
sekretarz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sty 2015, 15:37

Re: WG - sezon 43

Postprzez kotu1989 forum » 24 sty 2015, 16:43

Baba maksymalny pot 54. i mysle ze nie bedzie duzo takich ptaków... ja sam daje 53 bo 54 wole zostawic sobie... zdziwisz sie jak kilku graczy anonimowych zgarnie sporą sumke... Jakbym był poczatkujący i chciał coś zainwestować w ta gre nie zastanawiałbym sie.... wczoraj pot 52 na rynku poszedł za 420 euro tak za tyle widziałem... jak dla mnie 52 bedą w czołówce.. ale to trzeba spedzać czas przy grze i szukac okazji... znam jednego gracza który czeka na okazje i kupuje ptaki na rynku a w weekend wystawia je bo cenny sa lepsze :D
kotu1989 forum
 
Posty: 77
Dołączył(a): 05 sty 2015, 22:00

Re: WG - sezon 43

Postprzez seba2203 » 24 sty 2015, 17:35

A może dałoby się zrobić jeszcze promocję jakąś na monety przed startem WG? Może to by zachęciło większą liczbę graczy do udziału? Ja sam i tak nie będę doładowywał, bo nie warto w grę ładować zł, bo to i tak nic w życiu nie da, ale może byłoby po prostu większe zainteresowanie WG i dzięki temu, więcej osób wzięło by w tym udział? ;)
seba2203
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 kwi 2013, 18:43

Re: WG - sezon 43

Postprzez Administrator » 24 sty 2015, 18:11

seba2203 napisał(a):A może dałoby się zrobić jeszcze promocję jakąś na monety przed startem WG? Może to by zachęciło większą liczbę graczy do udziału? Ja sam i tak nie będę doładowywał, bo nie warto w grę ładować zł, bo to i tak nic w życiu nie da, ale może byłoby po prostu większe zainteresowanie WG i dzięki temu, więcej osób wzięło by w tym udział? ;)


A ja to się poważnie zastanawiam czy nie podnieść ceny monet tak o 20-30%? Promocje trzeba mieć z czego robić. :P
Administrator
Administrator
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 03 paź 2011, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wspólny gołębnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości