Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Tutaj możemy swobodnie porozmawiać na temat gry

Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez franki01 » 31 sie 2016, 11:55

Witam,
Od jakiegoś czasu chodzi nam po głowie połączenie światów 1, 2 i 3 w jeden. Zwiększyłoby to aktywność i rywalizację na tym wspólnym serwerze. Było kilka problemów, które musieliśmy rozwiązać, aby połączenie stało się realne. Chcielibyśmy poznać Wasze opinie, a szczególnie osób, które grają na kilku światach jednocześnie. Tym samym proszę osoby, które grają na kilku światach o staranną lekturę, gdyż pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień. Poniżej znajduje się wyjaśnienie poszczególnych kwestii:

  1. Warunki gry, w tym: ukryty potencjał, nielotowane gołębie na giełdzie itd. pozostają ze świata 1.
  2. Potencjał gołębi
    Problemy z potencjałem gołębi są również z dziedziczeniem przy lęgach. Oba problemy rozwiążą się równocześnie. Potencjał wszystkich gołębi zostanie przeskalowany do wartości od 1 do 100. Przykładowo na świecie pierwszym maksymalny potencjał to 1122. W takim przypadku gołąb z potencjałem 1122 otrzyma nowy potencjał 100, a inny gołąb z potencjałem 1000 otrzyma nowy potencjał 89 itp. Na każdym świecie jest inny maksymalny potencjał i według nich będą robione przeskalowania.
  3. Wszystkie zasoby, takie jak pieniądze, tipesy, kupione samochody, gołębniki, monety itd. pozostają na każdym koncie w takim samym stanie, jakim będą przed połączeniem serwerów.
  4. Kolizja sezonów
    Tego problemu raczej nie możemy przeskoczyć. Połączenie będzie zaplanowane tak, aby na jednym z serwerów zgrało się z zakończeniem sezonu. Na pozostałych dwóch światach ostatni dzień będzie dniem wolnym od lotów (loty tego dnia i późniejsze zostaną usunięte). Tak więc rywalizacja zostanie przerwana w środku sezonu. Na tych dwóch światach, nagrody za zakończenie sezonów zostaną rozdane według rankingów na dzień połączenia światów. Wszystkie gołębie, które w tym czasie będą na lotach (bądź treningach - ogólnie poza gołębnikiem), zostaną zwrócone do gołębników.
  5. Oferty na rynku
    Oferty na rynku zostaną przeniesione na połączony świat.
  6. Numery obrączek - kolizje między światami
    Każda obrączka (zarówno na gołębiach, jak i niezałożona) zostanie zmodyfikowana tak, że otrzyma nowy numer oddziału. Obecne numery oddziałów na każdym serwerze znajdują się w przedziale 00-016. Obrączki ze świata 1 zostaną zmienione tak, że oddział będzie zawierał się w przedziale 020-036, na świecie 2 w przedziale 040-056, a na świecie 3 w przedziale 060-076. Nowo kupione obrączki na połączonym serwerze będą normalnie z oddziałów 00-016. Przykładowo obrączka PL-13-01-1 ze świata 3 otrzyma nowy oddział 061 i wyglądać będzie tak: PL-13-061-1.
  7. Sekcje
    Sekcje zostaną przeniesione na nowy serwer w niezmienionej formie.
  8. Na połączonym świecie gracze do dyspozycji dostaną nową darmową stronę hodowli. Jest to związane z problemami z posiadaniem kont na kilku światach - o tym poniżej.

Kolejną trudną kwestią są osoby, które grają na kilku światach. Jest to rozstrzygane na podstawie przypisanych do kont adresów e-mail. Jeśli konta na różnych światach posiadają ten sam adres e-mail, zostaną w stosunku do takich kont podjęte pewne specjalne czynności - o tym za chwilę. Mając to na uwadze, proszę zadbać o aktualność adresu e-mail przypisanego do konta. Ze względów bezpieczeństwa, gra nie pozwala na zmianę adresu e-mail. Można to zrobić tylko i wyłącznie drogą e-mailową. W takim przypadku należy postępować zgodnie z poniższą procedurą:
  1. Z dwóch adresów e-mail - obecnie przypisanego do konta oraz tego, który ma zostać przypisany, należy wysłać wiadomość na adres kontakt@golebieonline.pl o temacie "Zmiana adresu e-mail" oraz treści:
    Jestem operatorem konta na świecie [podać numer] z przypisanym do niego adresem e-mail [obecny adres e-mail]. Proszę o zmianę adresu e-mail na [nowy adres e-mail].
  2. Na każdą z obu wiadomości odpowiadamy wiadomością:
    Proszę o potwierdzenie chęci zmiany adresu e-mail.
  3. Na taką prośbę należy odpisać np. "Potwierdzam", "Potwierdzam chęć zmiany" itp. Ma to zapobiec podszywaniu się pod inne adresy e-mail.

Wracając do tematu osób grających na kilku światach. Ogólnie rzecz biorąc - takie konta zostaną połączone:
  1. Następujące zasoby zostaną zsumowane i złączone na jednym koncie: pieniądze, monety, tipesy, obrączki (po zmianie oddziałów - opisane wyżej), kosze transportowe.
  2. Kupione samochody do wywożenia na trening zostaną przeniesione na jedno konto. Gdy któryś z samochodów został wykupiony na kilku kontach, gracz otrzyma zwrot pieniędzy na konto w wysokości 70% ceny samochodu.
  3. Gołębniki zostaną przeniesione na jedno konto - gołębie pozostaną w nich w nienaruszonym ustawieniu. W niektórych przypadkach może ulec zmianie rozstawienie gołębników na hodowli.
  4. Gdy po połączeniu na koncie będzie więcej niż 1 gołębnik pokazowy, nadmiarowe gołębniki zostaną zmienione na gołębniki lotowe.
  5. W przypadku przynależności do kilku sekcji na różnych światach, połączone konto będzie należało do sekcji na najwcześniejszym serwerze. Na przykład gracz posiada konta na serwerze 1, 2 i 3, a do sekcji należy na serwerze 1 i 3. W takim przypadku połączone konto bedzie należeć do sekcji ze świata 1. Gdy gracz chciałby po połączeniu należeć do sekcji ze świata 3, należy przed połączeniem serwerów opuścić sekcję na świecie 1. Jednakże w przypadku, gdy gracz jest właścicielem jakiejś sekcji, powyższy warunek nie znajdzie zastosowania i połączone konto znajdzie się w sekcji, której jest właścicielem.

Data połączenia światów zostanie podana, gdy wszystkie kwestie i domniemane problemy zostaną wyjaśnione. Zapraszam do dyskusji. Być może nie wszystkie kwestie wzięliśmy pod uwagę, mimo że dogłębnie przeanalizowaliśmy temat.

Pozdrawiam
franki01
Administrator
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 wrz 2011, 16:33

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez Dromed » 31 sie 2016, 12:33

Bardzo dokładnie przemyślane to jest. Gracze którzy nie ładują monet będą mieli plusy w postaci podwyższenia potencjału ( Przykładowo na świecie pierwszym maksymalny potencjał to 1122. W takim przypadku gołąb z potencjałem 1122 otrzyma nowy potencjał 100, a inny gołąb z potencjałem 1000 otrzyma nowy potencjał 89 itp.).
Kolejnym plusem że jedna osoba nie zdominuje giełdy, ale ceny będą kosmiczne. Administracja więcej zarobi bo ceny na giełdzie się zwiększą i większy nacisk będzie na handlu między graczami.
Brakuje mi tutaj tylko jednego. Rywalizacji między sekcjami.
Nick w grze Hanyss
Dromed
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 maja 2015, 0:38

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez mich » 31 sie 2016, 12:38

Pomysł jak najbardziej dobry tylko czekać na realizację
mich
 
Posty: 178
Dołączył(a): 21 lut 2016, 15:07

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez mich » 31 sie 2016, 12:39

Właśnie powinien być jakiś ranking sekcji albo coś w tym stylu
mich
 
Posty: 178
Dołączył(a): 21 lut 2016, 15:07

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez Chodowlany Genjusz » 31 sie 2016, 12:46

zmiany ok ale ja bym proponowal zeby admin dodatkowo karzdemu graczowi dal chociasz z 25 monet a 10 to obowionzkowo bo co ja niby mam miec z tego polonczenia a tak bym mial chociasz kilka monet to bym sobie cos kupil
Chodowlany Genjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2016, 12:41

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez mich » 31 sie 2016, 12:50

Admin to nie sponsor
mich
 
Posty: 178
Dołączył(a): 21 lut 2016, 15:07

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez Chodowlany Genjusz » 31 sie 2016, 12:52

mich napisał(a):Admin to nie sponsor


ale morze byc kto mu zabroni
Chodowlany Genjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2016, 12:41

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez Dromed » 31 sie 2016, 12:55

Morze jest wielkie i szerokie :)
Nick w grze Hanyss
Dromed
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 maja 2015, 0:38

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez majk679 » 01 wrz 2016, 5:40

Nie zgadzam się.
majk679
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2016, 13:49

Re: Propozycja połączenia światów 1, 2 i 3

Postprzez lotion333 » 01 wrz 2016, 11:14

Jestem wielkim zwolennikiem tego pomysłu - gratuluje i czekam na wprowadzenie
jeszcze prośba czy nie można wydłużyc okresu rozpłodowego o jeden dzień bo człowiek nie ma czasu przez dzień i później nocami musi siedzieć albo skrócić czas znoszenia jajek i wysiadywania młodych było by to bardzo pomocne tak mi się wydaje
Lotion
lotion333
 
Posty: 86
Dołączył(a): 05 mar 2013, 11:10

Następna strona

Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości