Pytanie do twórcó gry.

Tutaj możemy swobodnie porozmawiać na temat gry

Pytanie do twórcó gry.

Postprzez wooof » 25 lis 2011, 18:14

Zrobilem wpis w temacie innym ale zero odpowiedzi, wiec chyba trzeba nowy temat zalozyc.

Mam pytanie do twórców gry, dlaczego w tej grze jedyną rzeczą jaka decyduje o zwycięstwie lub porażce jest losowość, oczywiście potencjał ptaka ale on tez jest losowy. A przecież dobrze wiemy że dobre ptaki to nie wszystko, trzeba umieć je poprowadzić (rodzaje karmy, suplementy itd.) W tej formule gra się szybko znudzi wielu graczom, bo mozliwosci i opcji jest bardzo malo a ile czasu można tylko wysyłać ptaki a wygrywa i tak tylko ten co najwiecej kasy wpłacił, ja rozumiem że głównym czynnikiem powstania tej gry jak wszystkich przeglądarkowych jest zysk, ale za ta bardzo wysoka cene premium powinno byc troche wiecej opcji rozgrywki i prowadzenia hodowli.
wooof
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 lis 2011, 15:48

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez Marcin0292 » 25 lis 2011, 18:56

Gdyby gra była bardziej rozwinięta, odżywki, karmy, odpowiednia motywacja gołębi itd to gracze zaczęli by sie gubić. Gra ma być prosta w obsłudze.
;]
Marcin0292
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 paź 2011, 16:07

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez Andrzejvwb5 » 25 lis 2011, 19:40

Ok zgodze sie ze ma byc prosta,ale ta gra staje sie monotonna przynajmniej tak mi sie wydaje;]
pozdrawiam
Andrzejvwb5
 
Posty: 87
Dołączył(a): 16 paź 2011, 14:41

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez wooof » 25 lis 2011, 19:44

Prosta ale nie durna, ja nie mówie o nie wiadomo jakiej skomplikowanej rozgrywce, ale powiedzcie sami zlogując się do gry ile czynności mamy do wykonania? Aż jedna wysłać ptaki na lot, gdzie początkujący gracze na takim locie nie zdobywają nawet konkursu i po 2-3 dniach konczą grę, a konkursy zdobywaja osoby z grubym potrfelem ktorzy za monety wykupuja ptaki z najwiekszym potencjalem. Ktoś powie ze w realu tez tak jest i ze to sport dla ludzi z kasa, po czesci prawda ale sa przypadki ze srednimi ptakami za nie wielka kase ale majac talent hodowlany hodowca odnosi sukcesy.
wooof
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 lis 2011, 15:48

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez Tyrionus » 25 lis 2011, 21:59

zrozumcie ze rzeczywistosc w swiecie realnym to jedno a rzeczywistosc w swiecie komputerowym to drugie... tych rzeczy nigdy nie uda sie pogodzic... jedyna metoda na odwzorowanie realnego swiata w swiecie komputera jest pojscie na kompromis i uznanie pewnych zjawisk za nieistotne i skupienie sie na tych ktore wydaja sie wazne... chociazby z mechaniki plynow istnieje cos takiego jak rownania Naviera-Stokesa ktore bardzo dobrze opisuja ruch plynow (cieczy i gazow) ale nawet najlepsze komputery swiata nie sa w stanie obliczyc wprost tych rownan - poprostu maja za mala moc obliczeniowa... a jedyna metoda zeby obliczyc jakikolwiek ruch plynu jest przyjecie pewnych zalozen upraszczajacych dzieki ktorym zagadnienie staje sie o wiele latwiejsze do rozwiazania ale pewne szczegoly sa pomijane a to prowadzi do niedokladnego odwzorowania... tak wiec reasumujac - nie da sie odwzorowac rzeczywistosci w grze i tyle...
Niech wygra najlepszy :)
Tyrionus
 
Posty: 413
Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:07

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez ibelieveicanfly » 05 gru 2011, 13:22

Powiem tylko tak - odwzorować realizm w świecie wirtualnym nie jest łatwo, kto miał z tym styczność, doskonale o tym wie. Co do dodatkowych elementów w grze, takich jak inne karmy itp. - wszystko w swoim czasie, takie zmiany są już przewidziane :)
ibelieveicanfly - Stróż Prawa GO
ibelieveicanfly
Administrator
 
Posty: 457
Dołączył(a): 26 wrz 2011, 17:57

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez Lotnik2.0 » 05 gru 2011, 15:31

co sezon coś nowego i bedzie dobrz;)
Pokazowy jest:)
Lotnik2.0
 
Posty: 151
Dołączył(a): 31 paź 2011, 23:39

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez ibelieveicanfly » 05 gru 2011, 15:35

Systematycznie gra będzie rozwijana zgodnie z naszą ideą, realiami i Waszymi propozycjami :)
ibelieveicanfly - Stróż Prawa GO
ibelieveicanfly
Administrator
 
Posty: 457
Dołączył(a): 26 wrz 2011, 17:57

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez wojtek0250 » 05 gru 2011, 20:39

liczymy na to, zeby wchodzące zmiany były zapowiadane dosyc wczesnie, a nie jak ze zmianom silnika z dnia na dzien. ze niektórzy do dnia dzisiejszego nie mogą sie pozbierac.
wojtek0250
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 lis 2011, 9:21

Re: Pytanie do twórcó gry.

Postprzez wooof » 05 gru 2011, 22:08

Zmiany sa potrzebne po to aby dac w miare rowne szanse wszystkim, zeby gracz mial jakis wplyw na to jak przylatuja ptakim nie tylko potencjal. I nie bojcie sie wprowadzac zmian ktore beda odzwierciedlac realia golebiarskie, smiesza mnie wypowiedzi ludzi typu "tego to nie bo nie kazdy jest profesjonalista w hodowli, tu sa ludzie zieloni w temacie golebiarstwa itd" Prawda jest taka ze wiekszosc graczy to ludzie hodujacy golebie w realu i wiedza co w trawie piszczy, po drugie nikt nikogo nie zmusza do gry akurat w to, po trzecie jesli swiezak bedzie zainteresowany gra to poswieci troche czasu aby zrozumiec zasady i postara sie zrozumiec o co tutaj tak naprawde chodzi (przyklad moj kolega z pracy, byl ciemny w tym temacie czest sie ze mnie smial, jak mozna golebie hodowac przeciez w tym nic nie ma fajnego i co podalem mu link do gry zeby troche zrozumial o co chodzi i teraz bez problemu juz trzeci sezon gra z lepszym skutkiem ode mnie :)) . Super sprawa sa chaty w sekcji gdzie nowi pytaja co i jak i dostaja podpowiedzi jak sie rozruszac. Reasumujac, wydaje mi sie ze zmiany powinny byc takie aby pozwalaly sie rozwijac osoba ktorzy wiedza o co chodzi a ci nowi jesli naprawde beda chciec sie pobawic to sie pobawia z pomoca innych.
wooof
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 lis 2011, 15:48

Następna strona

Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości