Przekręty

Przekręty

Postprzez Tuleńczyk » 17 sty 2012, 18:11

Chciałbym przywitać się na wstępie ze wszystkimi uczciwymi graczami gry gołębieonline.pl.

Znowu wielu oszustów pojawia się w grze, niestety jak ktoś ma jałowy mózg to nic na to się nie poradzi taki człowiek zawsze będzie kombinował. Mam w związku z tym propozycję aby każdy jako osoba fizyczna miał prawo do posiadania tylko jednego konta na każdym ze światów gry. Przyznam, że sam donosiłem do administracji o podejrzeniu oszustw, ale to tylko po to by grać z ludźmi uczciwymi a nie z pacanami którzy myślą że zrobią idiotę z kogoś. Oszustwa towarzyszyły nam od zawsze, ale takie podejście umożliwiłoby ukrócenie skali przekrętów, bo sam doskonale wiem z doświadczenia że piszą do mnie z kilku kont te same osoby, w dodatku mając podobne nicki i oferując to samo - tak np Rumun, Rumun_11, RumunekII itp. Jeżeli komuś nie chce się nawet kombinować z nickami to jest palantem a nie oszustem, bo oszust ma przynajmniej głowę. Chciałbym prosić o wypowiedź innych graczy i jeśli mnie poprą to sam osobiście składam wniosek do administracji gry o zmianę regulaminu. Z góry dziękuję za poparcie i pozdrawiam uczciwych graczy - mówię tu głównie o świecie Tuleńsk, bo na Samarze nie gram.

Podpisano:
Tuleńczyk
Sekcja TZGHP.
Tuleńczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2012, 17:59

Re: Przekręty

Postprzez Marcin0292 » 17 sty 2012, 18:23

Problem w tym, że niektórzy mają to samo IP na wiele komputerów (studia,wspólna sieć itd). Nie ma pewności, co do multikonta, dlatego w grze można mieć wiele kont na tym samym adresie IP ale nie można dokonywać transakcji między nimi.
;]
Marcin0292
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 paź 2011, 16:07

Re: Przekręty

Postprzez Tuleńczyk » 17 sty 2012, 18:26

No ja od kwestii technicznej nie wiem jak to wygląda, jestem komputerowym laikiem. Nie mniej sam powiedz, czy konta Asia1, Asia2, Asia3, piszące w krótkich odstępach czasu do ciebie w podobny sposób i przedstawiające te sama oferte nie rzutują na to że moga należeć do jednej i tej samej osoby?

Najbardziej mnie boli że jako oszust jestem uważany ja bo włożyłem w konto trochę kasy. Ludzie mi zazdroszczą i snują domysły. Ja takim powiem prosto z mostu - weźcie mnie wszyscy niedojrzali oszuści pocałujcie w tyłek.
Tuleńczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2012, 17:59

Re: Przekręty

Postprzez Marcin0292 » 17 sty 2012, 18:29

Administracja sprawdza czy pomiędzy tymi kontami dochodzi do transakcji, jesli tak konta są banowane. Jedno konto, jedno IP było by złym pomysłem, o tym napisałem wyżej. W grze jest opcja "Zablokuj", jesli jakiś gracz jest natrętny możesz go zablokować, a propozycji od takich samych osób nie rozważaj.
;]
Marcin0292
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 paź 2011, 16:07

Re: Przekręty

Postprzez Forza Inter » 17 sty 2012, 18:32

Prezes ja dobrze wiem jak jest i ile kasy w to włożyłeś.
Co do pomysłu z jednym kontem to ciężkie do wykonania. Jest to gra dla młodych, starych. Niekiedy w to może chcieć grać i ojciec i syn. Ale po to jest blokada na jedno IP. Nie da się przesyłać z tego samego kompa. Ale to jednak niektórych nie zraża i zakładają konta Bóg wie gdzie, w kafejkach, u znajomych.
Forza Inter
 
Posty: 25
Dołączył(a): 02 sty 2012, 17:18

Re: Przekręty

Postprzez Tuleńczyk » 17 sty 2012, 18:32

Nie chodzi mi tyle o adres IP chyba się nie zrozumieliśmy. Dążę do tego że jakby admin przyłapał kogoś że ma kilka kont podobnych to mógłby go zablokować w związku z wieloma kontami.
Tuleńczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2012, 17:59

Re: Przekręty

Postprzez Tyrionus » 17 sty 2012, 18:34

ja sie nie moge zgodzic z toba Tulenczyk... sam na swiecie 1 mam 2 konta - Tyrionus i Tyrionus2, gram od poczatku 2 sezonu (teraz trwa 4ty) i jakos do tej pory nie dostalem bana a to dlatego ze nie lamie regulaminu... wiec tutaj nie jest problemem regulamin ktory dopuszcza multikonta tylko uczciwosc ludzka...

identyczna sytuacja miala miejsce na Swiecie 1 kiedy to posypaly sie bany po najlepszych graczach i jak sie okazalo byli najlepsi bo oszukiwali... i od tamtego czasu jakos nowych banow nie widac... mam nadzieje ze to dlatego ze administracja wyplenila z tamtad oszustow...

pozatym... na Swiecie 2 oszusci nie maja multikont bo przeciez jest blokada na handlowanie pomiedzy 2 kontami ktore kiedykolwiek logowaly sie z tego samego IP... oni uzywaja pomocy osob 3ich wiec w tym wypadku zakaz multikont nic tutaj by nie zmienil...

pozdrawiam\
Tyrionus (Swiat 1)
Lukasz0173 (Swiat 2)
Niech wygra najlepszy :)
Tyrionus
 
Posty: 413
Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:07

Re: Przekręty

Postprzez Tuleńczyk » 17 sty 2012, 18:43

Nie wiem do czego tobie dwa konta ale nie moja sprawa. Jeszcze mi cholera piszą teraz dzieciaki z nowych kont że jestem konfidentem i pogróżki mi wysyłają. Ciekawi mnie gdyby tu nie było dobrych adminów takich jak ibelieveieanfly. ta gra by chyba na psy zeszła.

dzięki marcin za info o funkcji zablokuj bo nie wiedziałem o niej!
Tuleńczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2012, 17:59

Re: Przekręty

Postprzez Daniel Rogut » 17 sty 2012, 18:49

Zgadzam się z graczem Tyrionus, Ja mam w sumie 4 konta 2 na świecie Samar i 2 na świecie Tuleńsk.
Nie robisz podejrzanych ruchów i grasz normalnie to bana nie dostaniesz.
Na świecie Samar chciałem sprawdzić czy da się dogonić czołówkę zaczynając od końca drugiego sezonu:)
Nie da się bez wkładu gotówki ale uzbierałem już na pokaz i powoli rozbudowuję hodowlę.
Podobnie na 2 świecie.
Wystarczy być uczciwym, czym nie mogą poszczycić się ci pseudo gracze!!!!!!!
Daniel Rogut
 
Posty: 77
Dołączył(a): 19 lis 2011, 17:18

Re: Przekręty

Postprzez Forza Inter » 17 sty 2012, 19:15

Ja też mam różne pogróżki, wyzwiska, że jestem kapusiem, że na forum donoszę itp.
Forza Inter
 
Posty: 25
Dołączył(a): 02 sty 2012, 17:18

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości