Konkurs opowiadanie

Promocje, konkursy, nagrody do zdobycia.

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Konrad22 » 11 lip 2013, 9:06

Moja historia z gołębiami pocztowymi zaczęła się w 2005 roku kiedy miałem 6 lat.
Dziadek pewnego letniego dnia przywiózł do mnie 2 młode gołąbki z obrączkami,
chyba PL-0294-05-9234 i 9235. Były to dwa karpiate gołąbki.
Jesienią przywiozłem od swojego wujka ok 10 szt. gołąbków pocztowych z czego po próbie oblatania zostało 7 szt.. Następnego roku moje stadko trochę się powiększyło bo liczyło ono ok 20 szt.. Ale nie długo bo pewnej feralnej nocy do mojego gołębnika weszła kuna i tak to skończyło się moje zainteresowanie i na tamtą chwile hodowla.

Lecz 2 lata później wujek zabrał mnie do swojego gołębnika i kazał mi ze swoich gołębi rozpłodowych wybrać sobie dwie pary. Więc wybrałem 2 pary:
1) Janssen 019 x DeKlak
2) Janssen 019 x Van Wanroy
I z tych 2 par powstało moje dzisiejsze stado liczące do 30 szt., tak rozwinęła i rozwija się moja pasja.
Serdecznie zapraszam do mojej galerii: http://www.zloteskrzydlo.pl/userphotoga ... er_id=7909 :D
Konrad22
 
Posty: 29
Dołączył(a): 05 sty 2013, 9:01

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez lady65 » 24 lip 2013, 7:47

Moj "sinopapuciaty" udało mi się takiego kupić, z małą różnicą mój nie miał białych lotek
http://static.golebieonline.pl/img/bird ... iec/15.png
Nie wiem dlaczego zakwalifikowano go jako ciemny-pstry, w naszym rejonie mówią na nie brązowy lub bury.
Nie wdaję się w polemikę z idiotą, bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
lady65
 
Posty: 496
Dołączył(a): 22 wrz 2012, 22:12

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez lady65 » 26 lip 2013, 2:44

Gołąb pocztowy jak i większość gołębi hodowlanych pochodzi od dziko żyjącego w rejonie basenu morza śródziemnego gołębia skalnego.
W trakcie udamawiania gołębia skalnego w wyniku błędów genetycznych (jak w większości udomawianych zwierząt np. psy, krowy,konie) wynikających z kojarzenia w bliskim pokrewieństwie, zaczęły powstawać (wykluwać się) na początku nowe kolory tych ptaków oraz powstawać nowe rasy które pieczołowicie hodowane (gołąb skalny w stanie dzikim ma kolor niebieski i wyglądem przypomina niebieskiego gołębia z krakowskiego rynku) doprowadziły do wyselekcjonowania kilkudziesięciu ras i kolorów.
Kiedy nastąpiło udamawianie gołębia skalnego nikt nie jest w stanie określić, przypuszcza się, że już starożytni Egipcjanie hodowali te ptaki do treningu sokołów gdyż takie rysunki pojawiają się w rożnych najstarszych świątyniach jak wypuszczany jest gołąb i jednocześnie z nim sokół wędrowny.
Najprawdopodobniej już wtedy zauważono, że gołąb któremu udało się uciec przed drapieżnikiem wracał do gniazda. Fakt ten zaczęto wykorzystywać głównie w działaniach militarnych do przenoszenia wiadomości od zwiadowców o położeniu sił wroga, gdyż również takie rysunki pojawiają się w późniejszych rysunkach starożytnych Egipcjan.
Jeszcze w trakcie II wojny światowej, istniały specjalne oddziały zajmujące się hodowlą gołębia pocztowego, zarówno w obozie hitlerowskim jak i alianckim. Hitlerowskie Niemcy na ziemiach okupowanych zabraniały hodowli jakichkolwiek gołębi przez okupowanych pod groźbą śmierci lub zsyłką do obozów zagłady.
Jako ciekawostkę podam, że (najprawdopodobniej) najwięcej na hodowli gołębi pocztowych (lub przy ich pomocy) zarobił niemiecki żyd Paul Julius Reuter z Akwizgranu (niem. Aachen) który zajmował się przy ich pomocy przenoszeniem informacji na początku o cenach na giełdzie Brukselskiej do Aachen. On jako pierwszy dowiedział się o porażce Napoleona i najwięcej zarobił na sprzedaży jego akcji. Od tego też czasu zaczął zajmować się również przenoszeniem różnorakich informacji i w ten oto sposób powstała znana na całym świecie prasowa Agencja Reutera. Która do momentu powstania telegrafu była najszybszą agencją prasową.
Nie wdaję się w polemikę z idiotą, bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
lady65
 
Posty: 496
Dołączył(a): 22 wrz 2012, 22:12

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Łukasz » 27 lip 2013, 20:40

czyżby administracja zapomniała o konkursie ? było napisane ze 07-27
Łukasz
 
Posty: 251
Dołączył(a): 30 gru 2011, 19:31

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Moderator » 27 lip 2013, 20:49

Dlaczego było, przecieczesz jest napisane Konkurs trwa do 07-27 i nie rozumiem dlaczego piszesz że administracja zapomniała, 27 kończy się o god 24
[*]Co cię nie zabije to cię wzmocni
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1230
Dołączył(a): 28 lip 2012, 21:03

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Moderator » 28 lip 2013, 6:47

Konkurs zakończony, zwycięzców konkursu poznamy w najbliższym czasie jak tylko administracja oceni wszystkie nadesłane prace.
[*]Co cię nie zabije to cię wzmocni
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1230
Dołączył(a): 28 lip 2012, 21:03

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Horemans » 28 lip 2013, 8:00

Był to gołąb o nr obrączki P-5-74-13397.No opowiadanie znaczysie banalne jak i rozpoczęcie przygody z lotowaniem-złapany cufel -smaczku dodaje to że to ptok był P-5,to były obiekty snow (hodowcow)?z ligi majstrow.
Horemans
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 lis 2011, 8:57

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez lady65 » 28 lip 2013, 8:20

Horemans napisał(a):Był to gołąb o nr obrączki P-5-74-13397.No opowiadanie znaczysie banalne jak i rozpoczęcie przygody z lotowaniem-złapany cufel -smaczku dodaje to że to ptok był P-5,to były obiekty snow (hodowcow)?z ligi majstrow.


"Złapany"? W swoim życiu Horemans nie łapałem żadnego obcego gołębią. Co nie znaczy że same nie wchodziły jednakże żadnego z nich nie więziłem, chciał to odlatywał, nie chciał szedł do kabiny. Tego akurat wgoniła do mojego gołębnika zima. A były to lata, że nie było takie proste znalezienie właściciela.(jeden telefon na poczcie) :evil: . O gazetce Hodowca to nawet nie słyszałem :( . "P-5" akurat ja też dostawałem takie obrączki a jednak hanysem nie jestem :D Właściciela ustalał mi ś.p. Pan Tomsik
Nie wdaję się w polemikę z idiotą, bo sprowadzi mnie do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
lady65
 
Posty: 496
Dołączył(a): 22 wrz 2012, 22:12

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez łukasz151336830 » 28 lip 2013, 15:27

Moderator napisał(a):Konkurs zakończony, zwycięzców konkursu poznamy w najbliższym czasie jak tylko administracja oceni wszystkie nadesłane prace.


A jakiś przybliżony termin jest wiadomy?????
łukasz151336830
 
Posty: 119
Dołączył(a): 20 paź 2012, 14:59

Re: Konkurs opowiadanie

Postprzez Moderator » 28 lip 2013, 16:25

A jakiś przybliżony termin jest wiadomy?????


Jasne że jest, na pewno to będzie jeszcze w czasie wakacji,to kwestia paru dni
[*]Co cię nie zabije to cię wzmocni
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1230
Dołączył(a): 28 lip 2012, 21:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Eventy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości